Do Bohnic!


Budík. Nedělní osmá hodina ranní. Poprchává a na teploměru na mě kouká sedm stupňů. V duchu si říkám, že je docela trefný, že se chystáme doběhnout do Bohnic.


Po velmi náročným týdnu došlo na náš srdeční závod ČEZ City Cross Run, ke kterému jsme absolvovaly dva předvýběhy, takže jsme trasu měly dokonale zmáklou. Proto, když jsem si vybavila rozbahněnou cestu z Tróje do Bohnic, tak jsem s lehkým smutkem vyndávala krásně čisté boosty z botníku. Čekalo nás 16 km. V tomhle případě se ale paradoxně neděsíte délky závodu, ale naopak vás chvílema napadá, že by to klidně mohl být ten půlmaraton /když už běžím, žejo:) /. Trasa je boží. Hned na začátku vás parádně probere prudké stoupání na Petřín a pěkná série schodů, takže pokud měl do té chvíle ještě někdo zalepené oči ospalky, tak tohle probere víc jak pravé italské dvojité espresso:). S Jitkou jsme byly v krásném koridoru K /tzv. konec světa:)/, což v praxi znamenalo, že jsme si na start hezkou půlhodinku počkaly, jelikož na trať se pouští postupně, protože vás na trati potká spousta zúžených úseků. Což nám ale nevadilo, jelikož všichni závodníci dostaly termo igelity na zahřátí a tak se všichni v mezičasu přátelsky hecovaly ve svých skupinkách. Eliťáci už probíhali Stromovkou a my vyběhly po výstřelu vzhůru. Velmi pečlivě jsme tentokrát probraly taktiku. Spočítaly jsme naspané hodiny za poslední dva dny a jelikož konečné číslo nebylo ani dvouciferné, rozhodly jsme se, že budeme rády, pokud to přežijeme ve zdraví a že si to jdeme pořádně užít. Taky jsme potřebovaly probrat zážitky z posledních dní, takže se nám plánovaný delší čas na trati docela hodil:)Petřín už máme natrénovanej, takže tentokrát už vůbec nebolel tak, jako před rokem, když jsme s Jíťou běžely tento závod poprvé. Tehdy jsem v půlce kopce přemýšlela, jestli mi po tváři teče pot a nebo slzy:))  Trať vás ale hned za tento výkon odmění krásným pohledem na Prahu, Pražský hrad a proběhnutím Jeleního příkopu. Tam už jsme za notné podpory dechového kvarteta /které nás hecovalo slovně, jelikož zrovna pauzovali/ a houslistky o kus dále, doběhly na Letnou. Už jsme se tak blížily do konce první půlky závodu do Stromovky, kde na nás čekalo překvápko v podobě proběhnutí tramvaje a následně občerstvovačka. V rámci toho, že jsme tentokrát nezávodily nijak dramaticky, tak jsme si s Jíťou v klidu dopřály banán a čaj:) Na další úsek to totiž chtělo dost energie. Vinicí svaté Kláry jsme se pomalu šplhaly přes Botanickou zahradu nahoru do Kobylis. Tenhle úsek je skvělej. Dost závodníků si ho chce vychutnat víc, tak se tady zdrží chůzí :) 
Není taky divu, několikrát jsem měla chuť se zastavit, vzít si do ruky flaš....skleničku dobrého vína a koukat se zpátky na Prahu:)) . Nahoře už si říkáte, že to máte za sebou a já si to minulej rok říkala taky, ale ta nejzábavnější část vás vlastně ještě čeká. Les. Bahno. Kopce. Tady teprve dostáváte zabrat. Klouzačka, kořeny, kameny, stoupání, klesání. A to jste v Praze. Paráda.Pak už jen rovinka v areálu Bohnické léčebny. Sbíráme poslední síly a nadšení a bok po boku vbíháme do cíle. Skvělý. Dostáváme finisherský triko a potkáváme Danču. V ruce kytku. Tenhle závod skončila druhá, ale pro nás je jednička! Už se těšíme na polívku, ale netušíme, že nás ještě čeká kurz sebeovládání ve frontě u úschovny. Uf. Ale pak už jen zážitky z trati, gratulace všem kamarádům a teplej čaj. Zas to bylo dobrý. Zas máme na tváři ten unavenej spokojenej výraz.

 Takže příště na startu!

Žádné komentáře:

Okomentovat